Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization, SEO), dijital pazarlamanın bilinen en popüler konularındandır.

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama motoru optimizasyonu, websitenizi anahtar kelime aramalarında arama motorlarında üst sıralara çıkması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Arama motoru optimizasyonu sayesinde internet sitesine, potansiyel müşterileriniz tam da arama yaptıklarında eriştikleri için dönüşüm oranı oldukça yüksek ve getirisi fazladır. Arama motoru optimizasyonu sayesinde web siteniz en büyük gelir kaynağınız olabilir. Günümüzde küçük-büyük tüm işletmeler için önemli bir konu olan SEO, rakiplerden geri kalmamak için her kesim tarafından tercih edilen bir pazarlama yöntemi olmuştur.

Harika bir web tasarım yaptırdınız ancak web sitenize ziyaret gelmiyorsa bunun bir önemi olmayacaktır.

  • İyi işi kötü pazarlamak
  • Kötü işi iyi pazarlamak
  • İyi işi iyi pazarlamak

İyi bir web tasarım, arama motoru optimizasyonu ile buluştuğunda harikalar yaratır, firmanıza marka imajı sağlar.

arama motoru optimizasyon nasıl yapılır

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Arama motoru optimizasyonu yüzlerce SEO kriterini içermektedir. Eğer okumak isterseniz sizi SEO Kriterleri yazımıza yönlendirelim.

Arama motoru optimizasyonu genel olarak iki başlıkta incelenir; Site içi ve Site dışı optimizasyon. Her ikisinin de olması gerekmektedir. Site içi optimizasyon olmadan, site dışı optimizasyon düşünülemez. Aynı şekilde yalnızca site içi optimizasyon ile de bir yerlere gelinmesi mümkün değil. Hem site içi- hem site dışı faktörler baz alınarak bir arama motoru optimizasyonu yapılması söz konusudur.

Arama motoru optimizasyonu yapılırken Lisa WEB ekibi olarak tamamen etik SEO yöntemlerini kullanıyor ve o şekilde çalışıyoruz. Black HAT SEO teknikleri ile çok kolay üst sıraya çıkan siteler varsa da bu konularda kurallarımızdan taviz vermeden Beyaz Şapka SEO yöntemleri ile çalışmayı tercih ediyoruz.

Yükselme Garantisi ile SEO hizmeti alın. SEO Teklifi